Łatwa i bezpieczna irygacja nosa i zatok

Odkryj nowoczesny zestaw do irygacji nosa i zatok solą antyseptyczną. Umożliwia on precyzyjne płukanie pod stałym ciśnieniem, z różnymi końcówkami dla dzieci i dorosłych.

Jak działa zestaw do irygacji nosa i zatok ZATOXIN® RINSE?

Ikona irygacji
Oczyszcza nos i zatoki
Nawilża śluzówkę nosa i zatok
Udrażnia drogi oddechowe
Zapewnia komfort oddychania
ZATOXIN RINSE Zestaw do irygacji nosa i zatok

Sekcja video

Co jeszcze możesz dla siebie zrobić?

Pij dużo wody
Stosuj zalecenia lekarza
Uzupełnij swoją dietę o witaminy i składniki odżywcze
Dbaj o odpowiednie nawilżenie powietrza w pomieszczeniu
Wzmacniaj odporność
Działaj profilaktycznie
Zobacz jak →

Co pacjenci mówią o zestawie do irygacji nosa i zatok ZATOXIN® RINSE?

 • Super do irygacji , dla dzieci polecam na 120ml dać tylko połowę saszetki nie ma uczucia pieczenia w nosie.

  - opinia użytkownika Ceneo o ZATOXIN® RINSE

 • Zatoxin saszetki w połączeniu z butelką Zatoxin to rewelacja dla osób mających problemy z zatokami. Polecam

  - opinia użytkownika Ceneo o ZATOXIN® RINSE

 • Bardzo dobrze oczyszcza zatoki z zalegającej wydzieliny, co poprawia oddychanie i ogólnie samopoczucie

  - opinia użytkownika Ceneo o ZATOXIN® RINSE

 • Stosuję bardzo długo ten preparat, oczywiście z przerwami, jestem zadowolona z jego działania. Bardzo szybko oczyszcza zatoki i jest tani.

  - opinia użytkownika Ceneo o ZATOXIN® RINSE

Postaw na łatwą i bezpieczną irygację nosa i zatok

ZATOXIN RINSE Zestaw do płukania nosa i zatok
Ikona irygacji
Bezpieczne oczyszczanie i nawilżanie
nosa i zatok
Pełen komfort oddychania
już po pierwszej aplikacji
Powyżej 4. roku życia
ze specjalną końcówką dla najmłodszych

Czym jest irygacja nosa?

Irygacja, czyli inaczej płukanie nosa i zatok, należy do zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych górnych dróg oddechowych. Polega na wprowadzeniu wodnego roztworu do wnętrza jamy nosowej w celu wyczyszczenia nosa i zatok nosowych. Przepływ sporządzonego roztworu do irygacji nosa umożliwia usunięciu śluzu, zaschniętych zanieczyszczeń, pozostałości organicznych, alergenów i patogenów, które przedostają się do wnętrza jamy nosowej podczas oddychania. Irygacja jest także wsparciem w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia jamy nosowej, dzięki czemu śluzówka nosa może funkcjonować prawidłowo. Płukanie nosa i zatok ma także za zadanie odblokowanie nosa, obkurczenie jego błony śluzowej, usunięcie nadmiernego śluzu oraz przywrócenie komfortu prawidłowego oddychania.

Wskazania do irygacji nosa i zatok

Płukanie nosa i zatok jest wskazane zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Po ten zabieg sięgają przede wszystkim pacjenci borykający się z przewlekłym lub nawracającym nieżytem nosa oraz zapaleniem zatok. Irygację można przeprowadzać w warunkach domowych, także u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Jej celem jest przede wszystkim:

 • zachowanie drożności i czystości kanałów nosowych.
 • wsparcie procesu leczenia infekcji i zapobiegania im,
 • wspomaganie leczenia zapalenia zatok i jego profilaktyka,
 • kontrolowanie alergii,
 • przyspieszenie procesu gojenia oraz regeneracji po zabiegach chirurgicznych nosa.

Irygacja nosa i zatok łagodzi objawy zatkanego nosa, kataru, suchości w jamie nosowej oraz uczucie rozpierania w zatokach. Płukanie nosa i zatok jest także korzystne dla osób, które przebywają w pomieszczeniach z suchym powietrzem, w otoczeniu substancji drażniących i narażonych na negatywne działanie klimatyzacji.

Czym i jak często płukać nos oraz zatoki?

Do bezpiecznej irygacji najczęściej stosuje się preparaty na bazie wody morskiej oraz soli fizjologicznej. Roztwór do irygacji nosa zalecany jest pacjentom w okresie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych. Irygacja umożliwia wówczas pozbycie się zakrzepów krwi oraz bakterii. W tym celu przydatny będzie specjalny zestaw do irygacji zatok. Częstotliwość wykonywania irygacji nosa i zatok powinna być skonsultowana z lekarzem lub wykonywana zgodnie z zaleceniami w instrukcji zawartej w opakowaniu wyrobu medycznego. Zabiegi należy dostosować do indywidualnego zapotrzebowania oraz stanu zdrowia konkretnego pacjenta. Płukanie nosa i zatok należy do zabiegów bezpiecznych i nie niesie ze sobą poważnych skutków ubocznych. Ze względu na fakt, że płyn do irygacji nosa nie zawiera w sobie substancji leczniczych, może być stosowany przez dłuższy czas. Warto jednak pamiętać o tym, że w celu zminimalizowania ryzyka zaistnienia nieprzyjemnych odczuć, zabieg musi być przeprowadzony prawidłowo. Przy irygacji profilaktycznej wystarczające jest płukanie nosa i zatok raz dziennie. W celu złagodzenia objawów rozwijającej się infekcji zalecane jest płukanie nosa i zatok dwa razy dziennie.

Nowoczesny zestaw do irygacji nosa i zatok ZATOXIN RINSE

ZATOXIN RINSE jest wyrobem medycznym służącym do oczyszczania, przepłukiwania i udrażniania nosa oraz zatok. Zestaw do irygacji nosa i zatok składa się z unikalnej butelki do irygacji o maksymalnej pojemności 300 ml, która jest zakończona zaworem gwarantującym przepływ roztworu pod stałym ciśnieniem. Ponadto zawiera 12 saszetek do płukania nosa i zatok z zawartością chlorku sodu i dwuwęglanu sodu do przygotowania roztworu. Dodatkowo w skład zestawu wchodzą dwie końcówki, które można dostosować do wieku pacjenta oraz sposobu płukania. Uzupełniający zestaw do irygacji nosa i zatok zawiera 30 saszetek do przygotowania roztworu do irygacji nosa.

Zestaw do płukania nosa i zatok ZATOXIN RINSE - właściwości preparatu

ZATOXIN RINSE umożliwia dokładne oczyszczenie nosa oraz zatok z zalegającej wydzieliny, alergenów lub patogenów. Płyn do irygacji nosa pozwala zneutralizować czynniki przyczyniające się do rozwoju różnych infekcji. Ponadto ZATOXIN RINSE zapewnia dodatkowe nawilżenie suchej lub podrażnionej błonie śluzowej nosa.

Bezpieczna irygacja z ZATOXIN RINSE

Specjalna konstrukcja irygatora sprawia, że płukanie nosa i zatok przebiega sprawnie i pod kontrolą pacjenta bez konieczności użycia dodatkowej siły czy ściskania butelki. Preparatu nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników, przy całkowitej blokadzie nosa, krwawieniu i obecności otwartych ran w obrębie nosa. Zestaw do płukania nosa i zatok ZATOXIN RINSE nie powinien być również wykorzystywany podczas zapalenia ucha lub jego zatkania spowodowanego przez zalegającą woskowinę. Irygacje powinno się wykonywać 1-2 razy dziennie lub profilaktycznie 2-3 razy na tydzień. To jest wyrób medyczny. Należy więc stosować go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. W leczeniu zapalenia zatok przynosowych, kataru różnego pochodzenia oraz profilaktycznie zaleca się rozpuszczenie 1 saszetkę w 240 ml przegotowanej wody o temperaturze ludzkiego organizmu. Przy silnych objawach należy rozpuścić 2 saszetki w 240 ml przegotowanej wody. U osób dorosłych dawka wynosi 120 ml roztworu na każdy otwór nosowy, a u dzieci - po 60 ml roztworu.

Wskazania do stosowania zestawu do płukania nosa i zatok ZATOXIN RINSE

Zestaw do irygacji nosa i zatok ZATOXIN RINSE przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dla dzieci powyżej 4. roku życia, pod warunkiem, że płukanie nosa i zatok odbywa się pod nadzorem osoby dorosłej. Wskazaniem do stosowania saszetek do płukania nosa i zatok są przede wszystkim wszelkiego rodzaju stany zapalne rozwijające się zatokach przynosowych oraz nieżyt nosa o różnym pochodzeniu. Irygacje można wykonywać także przed i po zabiegu chirurgicznym nosa lub zatok. Zestaw do płukania nosa i zatok można dodatkowo stosować w ramach codziennej higieny nosa i zatok.

ISONASIN® SEPTO
RINOTAC®
ZATOXIN® RINSE

Przewidziane zastosowanie ZATOXIN® RINSE: zapalenie zatok przynosowych, nieżyt nosa różnego pochodzenia, przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok, profilaktycznie, w celu utrzymania prawidłowej higieny nosa i zatok. Producent ZATOXIN® RINSE: TACTICA Pharmaceuticals Sp. z. o.o., ul. Bankowa 4, 44-100 Gliwice; Przewidziane zastosowanie RINOTAC®: w profilaktyce i do uzupełniającego leczenia suchej lub pokrytej strupami błony śluzowej nosa, w przypadku: podrażnienia lub suchości błony śluzowej nosa (spowodowanych np. suchym lub zanieczyszczonym powietrzem), przeziębienia i kataru, kataru alergicznego, tworzenia się strupów w nosie oraz jako wspomagająca terapia w przypadku przyjmowania leków zmniejszających przekrwienie błony śluzowej nosa. Producent RINOTAC®: MoNo chem-pharm Produkte GmbH, Leystraße 129, A-1200 Wiedeń, Austria; Przewidziane zastosowanie ISONASIN® SEPTO: udrażnianie nosa w przeziębieniu i zapaleniu śluzówki nosa i gardła. Producent ISONASIN® SEPTO: Gifrer Barbezat, 10 Avenue des Cantus, 69120 Vaulx-en-Velin, Francja; Podmiot prowadzący reklamę: TACTICA Pharmaceuticals Sp. z. o.o., ul. Bankowa 4, 44-100 Gliwice

Polityka prywatności
Adres

TACTICA Pharmaceuticals Sp. z o.o.

ul. Generała Bohdana Zielińskiego 22

30-320 Kraków

Kontakt

sekretariat@tactica.pl

+48 12 422 04 72

Logo TACTICA Pharmaceuticals

TACTICA Pharmaceuticals to dynamicznie rozwijające się polskie przedsiębiorstwo farmaceutyczne, będące producentem leków dostępnych bez recepty, na receptę i wyrobów medycznych.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.