To ważne, jak dbasz o śluzówkę nosa

Poznaj jedyny w Polsce preparat przebadany pod kątem wspomagania leczenia syndromu suchego nosa.

Najważniejsze cechy sprayu do nosa RINOTAC®

Łagodzi, regeneruje i koi błonę śluzową nosa
Ma unikalny skład - triada aktywnych olejów i witamina E
Do stosowania od 3. roku życia
Odpowiedni dla kobiet w ciąży i karmiących piersią
RINOTAC Spray do nosa

Jak stosować spray do nosa RINOTAC®?

Zaleca się stosować 1-3 dawki
2-3 razy dziennie
stosowanie sprayu do nosa RINOTAC
Podczas aplikacji buteleczka ma być
w pozycji pionowej
aplikacja buteleczki RINOTAC w pozycji pionowej

Sekcja video

Co jeszcze możesz dla siebie zrobić?

Pij dużo wody
Stosuj zalecenia lekarza
Uzupełnij swoją dietę o witaminy i składniki odżywcze
Dbaj o odpowiednie nawilżenie powietrza w pomieszczeniu
Wzmacniaj odporność
Zadbaj o spokój ducha i znajdź czas na relaks

Co pacjenci mówią o sprayu do nosa RINOTAC®?

 • Spray do nosa o działaniu nawilżajacym, dobry po stanach kataralnych. Przydatny w okresie dużego smogu, czy podczas przebywania w suchych, ogrzewanych pomieszczeniach.

  - opinia użytkownika Ceneo o RINOTAC®

 • Bardzo pomaga przy zapchanym i przesuszonym nosie ze skłonnością do tworzenia strupów.

  - opinia użytkownika Ceneo o RINOTAC®

 • Córka używała po wycięciu migdała. Dobrze nawilzal jej nosek. Naturalne składniki polecam

  - opinia użytkownika Ceneo o RINOTAC®

 • Spray do nosa o działaniu nawilżajacym, dobry po stanach kataralnych. Przydatny w okresie dużego smogu, czy podczas przebywania w suchych, ogrzewanych pomieszczeniach.

  - opinia użytkownika Ceneo o RINOTAC®

RINOTAC® spray do nosa Zadbaj o komfort każdego oddechu

Spray na łagodzenie podrażnień nosa RINOTAC
Łagodzi, regeneruje i koi
błonę śluzową nosa
Profilaktyka dla komfortu oddechu
przyjemne nawilżenie dróg oddechowych
Od 3. roku życia
prosta i bezpieczna aplikacja
Odpowiedni dla kobiet w ciąży
i mam karmiących piersią

Do czego służy błona śluzowa nosa?

Powierzchnia jamy nosowej wyściełana jest błoną, którą pokrywa warstwa śluzu. Śluz w nosie różni się składem w zależności od tego, w jakim odcinku jamy nosowej się znajduje. Głównym składnikiem jest w tym przypadku woda. Śluz ma za zadanie wyłapywać bakterie, wirusy, roztocza, pyłki oraz kurz, które w rezultacie ruchu rzęsek nabłonka przemieszczają się w kierunku gardła oraz przewodu pokarmowego. Ludzki nos narażony jest na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych przez cały rok. Negatywny wpływ na jego śluzówkę może mieć pylenie roślin, klimatyzowane lub ogrzewane pomieszczenia czy zanieczyszczenia powietrza. Konsekwencją tych zjawisk jest suchość śluzówki nosa, która znacznie utrudnia oddychanie oraz sprzyja rozwojowi infekcji. Z tego powodu niezwykle istotna jest odpowiednia pielęgnacja nosa. Sprawdzonym rozwiązaniem w tej sytuacji jest stosowanie sprayów do nawilżania nosa na bazie olejów.

Dlaczego nawilżenie błony śluzowej nosa jest tak istotne?

Wysuszenie śluzówki nosa może mieć różne podłoże. Przyczyniają się do tego przebyte infekcje oraz działanie czynników zewnętrznych (zanieczyszczeń, klimatyzacji czy ogrzewania). Suchość w nosie może być także konsekwencją degradacji błony śluzowej. Nawilżanie śluzówki nosa ma kluczowe znaczenie dla komfortowego oddychania. Regeneracja błony śluzowej to konieczność po przebytej alergii lub nieżycie nosa. Stosowanie preparatów w formie sprayu do nosa ułatwia oddychanie, usprawnia drożność nosa, zmniejsza ryzyko krwawienia oraz nawracania infekcji. Właściwe nawilżenie błony śluzowej nosa jest również niezbędne w terapii schorzeń ze strupieniem w jamie nosowej.

Wysuszenie błony śluzowej nosa - czym grozi?

Nawilżony nos umożliwia swobodne oddychanie, a jednocześnie chroni organizm przed zanieczyszczeniami. Co więcej, odpowiednia ilość śluzu w nosie zabezpiecza go przed dostępem bakterii i wirusów. Wysuszona śluzówka jest podatna na różnego rodzaju uszkodzenia. Wówczas odczuwamy nie tylko dyskomfort, ale jednocześnie sporo nieprzyjemnych dolegliwości, w tym ból, kłopoty z oddychaniem, swędzenie, drapanie, a nawet krwawienie. W rezultacie wysuszenia błony śluzowej w nosie tworzy się stan zapalny, objawiający się niewielkimi rankami i strupami. Zbyt niskie nawilżenie błony śluzowej nosa może powodować dodatkowo wrażenie jego zatkania oraz uciążliwe bóle głowy. To w konsekwencji prowadzi do osłabienia organizmu i rozdrażnienia. Sucha śluzówka nosa to otwarta droga dla drobnoustrojów, które wywołują infekcje.

Dlaczego warto nawilżać nos?

Wielu pacjentów lekceważy objawy suchości w nosie, licząc na to, że dolegliwości szybko miną. Tymczasem brak nawilżenia śluzówki nosa osłabia funkcje ochronne organizmu, przez co zwiększa się ryzyko rozwoju infekcji zatok i gardła. Jeśli suchość nosa występuje przewlekle, należy się skonsultować się z lekarzem. Bolesna suchość nosa przytrafia się wielu osobom regularnie, przede wszystkim zimą, w ogrzewanych pomieszczeniach oraz latem, na skutek działania wentylatorów i klimatyzacji. Nieodpowiednie nawilżenie nosa sprawia, że śluzówka nie nadąża z produkcją odpowiedniej ilości śluzu. Nawilżanie nosa powinno stać się zatem nie tylko zabiegiem higienicznym, ale wręcz koniecznością w niesprzyjających warunkach otoczenia.

Czym i jak nawilżać nos?

Nawilżanie nosa można podzielić na dwa rodzaje - profilaktyczne i lecznicze. Nawilżanie profilaktyczne jest działaniem prewencyjnym i zapewnia odpowiedni poziom wilgotności śluzówki. Nawilżanie lecznicze ma miejsce w sytuacji, kiedy suchość nosa przyczyniła się do uszkodzenia błony śluzowej oraz powoduje nieprzyjemne dolegliwości. Na rynku dostępne są wyroby medyczne łagodzące bolesne objawy suchości nosa, regenerujące oraz nawilżające jego śluzówkę. Preparaty w postaci sprayu do nosa i na zatoki aplikowane są bezpośrednio w postaci mgiełki z konkretną dawką substancji. Wyroby medyczne, przeznaczone do nawilżania nosa, zalecane są zarówno dla osób dorosłych, ale na rynku dostępne są również spraye do nosa na katar dla dzieci. Odpowiedni poziom nawilżenia błony śluzowej nosa możliwy jest do osiągnięcia poprzez regularne stosowanie sprayów do nosa i na zatoki o działaniu silnie nawilżającym i regenerującym śluzówkę. W przypadku wyrobów medycznych istotne jest zapoznanie się z zaleceniami zawartymi w dołączonej ulotce. Znajdują się w niej wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania preparatu.

Spray do nawilżania nosa - zasady działania

Preparaty nawilżające w postaci sprayu do nosa zawierają różne substancje o właściwościach natłuszczających i zabezpieczających przed utratą wody. W ich składzie najczęściej znajdują się oleje roślinne dostarczające substancji lipidowych dla podrażnionej śluzówki. Ponadto ich formuła opiera się na obecności witamin, głównie witaminy A i E o właściwościach kojących.

Komfort oddechu ze sprayem do nosa RINOTAC

RINOTAC to spray na suchy nos o działaniu nawilżającym, natłuszczającym oraz regenerującym błonę śluzową. Polecany jest pacjentom dorosłym, ale to także spray do nosa dla dzieci na zatkany nos, odpowiedni do stosowania od 3. roku życia. RINOTAC jest jedynym w Polsce preparatem przebadanym pod kątem wsparcia leczenia syndromu suchego nosa.

Spray na zatkany nos i zatoki RINOTAC - co zawiera?

Spray do nosa na katar RINOTAC w swoim unikalnym składzie zawiera triadę olejów aktywnych - olej sezamowy oraz olejki eteryczne - bergamotowy i goździkowy. Olej sezamowy nie wykazuje właściwości alergizujących i jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe. Dodatkowo preparat wzbogacono o witaminę E, która ma za zadanie ochronę komórek skóry przed wolnymi rodnikami oraz przed stresem oksydacyjnym. Formuła preparatu zapewnia wilgotność oraz elastyczność błony śluzowej nosa.

Zastosowanie wyrobu medycznego RINOTAC

Spray do nosa na katar RINOTAC wykorzystywany jest w profilaktyce oraz leczeniu suchej błony śluzowej nosa, pokrytej strupami. Wykazuje działanie regeneracyjne i nawilżające, , , co gwarantuje skład produktu. U wielu pacjentów preparat jest pomocny w regenerowaniu uszkodzonych fragmentów błony śluzowej nosa i co ważne - chroni przed ponownym podrażnieniem. Spray do nosa na katar RINOTAC podawany jest bezpośrednio do nosa w celu nawilżenia błony śluzowej. Może być stosowany kilka razy dziennie, w zależności od indywidualnego zapotrzebowania. Zalecana jest aplikacja kilku dawek do każdego otworu nosowego. Preparat może być stosowany nawet do 30 dni. Stosowanie wyrobu medycznego RINOTAC przynosi ukojenie w przypadku:

 • podrażnienia lub wysuszenia błony śluzowej nosa na skutek suchego lub zanieczyszczenia powietrza,
 • przeziębienia,
 • kataru,
 • alergii,
 • tworzenia się strupów w nosie,
 • przyjmowania leków wpływających na zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej nosa.

Spray do nosa RINOTAC nie powinien być przyjmowany przez pacjentów uczulonych na którykolwiek ze składników produktu. Ze względów higienicznych oraz w celu zapobiegania przenoszeniu się patogenów preparat powinien być użytkowany wyłącznie przez jedną osobę.

RINOTAC - bezpieczny dla kobiet w ciąży spray do nosa bez recepty

RINOTAC jest odpowiednim sprayem do nosa dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących i może być stosowany bez przeciwwskazań. Należy jednak pamiętać, aby przed zastosowaniem każdego wyrobu medycznego w okresie ciąży lub karmienia piersią skonsultować się z lekarzem w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.

ISONASIN® SEPTO
RINOTAC®
ZATOXIN® RINSE

Przewidziane zastosowanie ZATOXIN® RINSE: zapalenie zatok przynosowych, nieżyt nosa różnego pochodzenia, przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok, profilaktycznie, w celu utrzymania prawidłowej higieny nosa i zatok. Producent ZATOXIN® RINSE: TACTICA Pharmaceuticals Sp. z. o.o., ul. Bankowa 4, 44-100 Gliwice; Przewidziane zastosowanie RINOTAC®: w profilaktyce i do uzupełniającego leczenia suchej lub pokrytej strupami błony śluzowej nosa, w przypadku: podrażnienia lub suchości błony śluzowej nosa (spowodowanych np. suchym lub zanieczyszczonym powietrzem), przeziębienia i kataru, kataru alergicznego, tworzenia się strupów w nosie oraz jako wspomagająca terapia w przypadku przyjmowania leków zmniejszających przekrwienie błony śluzowej nosa. Producent RINOTAC®: MoNo chem-pharm Produkte GmbH, Leystraße 129, A-1200 Wiedeń, Austria; Przewidziane zastosowanie ISONASIN® SEPTO: udrażnianie nosa w przeziębieniu i zapaleniu śluzówki nosa i gardła. Producent ISONASIN® SEPTO: Gifrer Barbezat, 10 Avenue des Cantus, 69120 Vaulx-en-Velin, Francja; Podmiot prowadzący reklamę: TACTICA Pharmaceuticals Sp. z. o.o., ul. Bankowa 4, 44-100 Gliwice

Polityka prywatności
Adres

TACTICA Pharmaceuticals Sp. z o.o.

ul. Generała Bohdana Zielińskiego 22

30-320 Kraków

Kontakt

sekretariat@tactica.pl

+48 12 422 04 72

Logo TACTICA Pharmaceuticals

TACTICA Pharmaceuticals to dynamicznie rozwijające się polskie przedsiębiorstwo farmaceutyczne, będące producentem leków dostępnych bez recepty, na receptę i wyrobów medycznych.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.